Duchowość świętych. Praktyczne wskazówki na drodze życia wewnętrznego – ks. Aleksander Żychliński

Duchowość świętych - ks. Aleksander Żychliński

ISBN 978-83-7864-114-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 160
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 19,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: ks. Aleksander Żychliński

Wielu ludzi żywi autentyczne pragnienie wejścia na ścieżkę głębszego życia duchowego, jednak nie wie, jakie kroki podjąć, od czego zacząć, według jakiego planu postępować. A kiedy już udaje się postawić pierwsze kroki i rozpocząć wyprawę na głębię, mimo faktu, że bardzo się staramy, czynimy wszystko, co w naszej mocy, by nie stać w miejscu, pojawiają się problemy. Często pojawia się zniechęcenie, rozczarowanie i bezsilność, narastające niezadowolenie i brak pokoju w duszy. Zastanawiamy się skąd się to wzięło, dlaczego nas dotyka, co możemy zrobić. Szczere pragnienie i wytrwała praca nad sobą okazują się niewystarczające. Co zatem robić? Jak rozpocząć tę największą przygodę naszego życia i jak nie poddawać się zniechęceniu, wspinając się wciąż wyżej, ku doskonałości? Na takie pytania odpowiada ta książka, wskazując wąską i stromą, ale prostą ścieżkę wiodącą na duchowe wyżyny, opierając się na doświadczeniach największych mistrzów, którzy tę drogę przebyli – św. Tomasza z Akwinu, św. Teresy z Avila i św. Jana od Krzyża.

Prawdziwe życie duchowe jest życiem wiary, miłości i nadziei, które rozwija się w duszy modlącej się i pokornej. Dusza taka posiada„umiejętność świętych”; ona jedna potrafi dokonać prawdziwie wielkich dzieł dla Boga i bliźnich.

fragment książki


Ks. Aleksander Żychliński (1889-1945) – zmarły w opinii świętości Sługa Boży Kościoła Katolickiego, teolog, kierownik duchowy, wykładowca akademicki, współzałożyciel Instytutu Wyższej Kultury Religijnej. Znawca życia duchowego, dzieł św. Tomasza z Akwinu i św. Jana od Krzyża, autor 87 książek.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.