Drzewo życia. Tajemnice relikwii Krzyża Świętego

Drzewo życia. Tajemnice relikwii Krzyża Świętego - Massimo Olmi

ISBN 978-83-7864-178-0
Oprawa twarda
Liczba stron: 88
Wymiary: 210 x 300 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 24,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Massimo Olmi

W ciągu dwóch tysięcy lat opowiadano wiele historii na temat losów krzyża, do którego został przybity Zbawiciel świata. Podobnie niezliczone są cuda, jakie miały się dokonać za sprawą drzewa Krzyża Świętego – od uzdrowień dzięki kontaktowi z jego fragmentem aż po wizje, jakie otrzymywali mężczyźni i kobiety głębokiej wiary. Krzyż Chrystusa od zawsze fascynował i przykuwał uwagę, a wokół relikwii Krzyża rozwinął się kult, jaki nie ma sobie równego.

W teoriach wielu współczesnych badaczy i historyków zajmujących się krzyżem Chrystusa Massimo Olmi – badacz i naukowiec specjalizujący się w historii starożytnej – znalazł inspirację, by dogłębnie zbadać wszystkie zagadki, jakie otaczają ten najświętszy symbol wiary chrześcijańskiej, począwszy od jego zniknięcia po złożeniu Jezusa do grobu. Chociaż historia nie może z zupełną naukową pewnością zrekonstruować tak odległego wydarzenia, do którego tylko wiara pozwala się zbliżyć, Massimo Olmi w sposób niezwykle wiarygodny i przekonujący przedstawia niesamowite dzieje relikwii Drzewa Krzyża Świętego, podchodząc do tematu z zupełnie nowego punktu widzenia, ujmując temat w sposób fascynujący zarówno dla wiernych, jak i dla sceptyków, opierając się na dogłębnie zbadanych źródłach. Stając wobec zagadki Krzyża, autor prowadzi fascynujące śledztwo na temat szczególnych cech tego narzędzia męki w czasach Chrystusa i jego odnalezienia po wielu latach od wydarzenia opowiedzianego w Ewangeliach.

Często słyszy się o tamtejszych relikwiach związanych z Chrystusem, wśród których jest Święty Graal i Całun Turyński, ale stosunkowo mało słyszy się o Krzyżu. Jak się wydaje, niewielu ludzi zna opowieść o odnalezieniu świętego drzewa i niewielu wie o tym, że fragmenty drzewa Krzyża są przechowywane w różnych miejscach chrześcijańskiego świata. Fragmenty, które według św. Brygidy Szwedzkiej, sam Jezus nazywał „bezcennymi perłami”…

Autor

Bookmark the permalink.

Comments are closed.