Droga krzyżowa z Matką Bożą z Lourdes

Droga krzyżowa z Matką Bożą z Lourdes

ISBN 978-83-7864-130-8
Oprawa miękka
Liczba stron: 96
Wymiary: 120 x 160 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 14,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Lourdes przypomina nam o wezwaniu do świętości i potrzebie nawrócenia. 160. Rocznica Objawień Matki Bożej zaprasza do tego, byśmy podjęli decyzję życia w wierności Chrystusowi i podążali Jego śladami. Droga ta stawia pewne wymagania: wierność i czystość w miłości, miłosierdzie, systematyczny udział w sakramentach świętych i w modlitwach Kościoła, posłuszeństwo przykazaniom, duch ubóstwa i pokuty. Takie życie jest możliwe, ponieważ otrzymaliśmy Ducha Świętego.

Pomocą w odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej z Lourdes może być niniejszy modlitewnik, zawierający trzy teksty:

  • Droga Krzyżowa na podstawie rozważań Benedykta XVI o Krzyżu,
  • Droga Krzyżowa według przesłania Matki Bożej z Lourdes,
  • Droga Krzyżowa wyznaczana życiem św. Bernadety.

Wydaje mi się, że w Lourdes jest obecna szczególna łaska. Posłanie jest proste i jasne, ale podstawowe. Zostało przekazane w sposób szczególnie silny, czysty i przejrzysty przez kilkunastoletnią dziewczynkę o duszy jasnej i odważnej. Znaki są proste: wiatr, który przywodzi na myśl Ducha Świętego w dniu Zesłania, woda oczyszczająca i dająca życie, światło, znak krzyża, modlitwa różańcowa.

Od początku chrześcijanie wezwani są, by przybywali tu tłumnie, całym Kościołem. I rzeczywiście, tutaj jest tak, jakby liczenie się z opinią innych i cała powściągliwość – które zbyt często stają na przeszkodzie nawróceniu i ekspresji religijnej – były w sposób naturalny przezwyciężone. Tutaj modlimy się, lubimy się modlić, lubimy godzić się z Bogiem, lubimy czcić Eucharystię, dajemy najlepsze miejsca ubogim i chorym. Jest to miejsce nadzwyczajnych łask. Bogu niech będzie chwała.

Św. Jan Paweł II

Bookmark the permalink.

Comments are closed.