Cudowny krucyfiks z Limpias. Objawienia niezwykłe – Carl August Johannes Ewald von Kleist

Cudowny krucyfiks z Limpias. Objawienia niezwykłe - Carl August Johannes Ewald von Kleist

ISBN 978-83-7864-787-4
Oprawa miękka
Liczba stron: 288
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Limpias to niewielkie miasteczko w pobliżu Santander na północy Hiszpanii. W kościele parafialnym tegoż miasteczka znajduje się niesamowita rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa, zwana Santo Cristo de la Agonia. W dniu 30 marca 1919 roku po raz pierwszy zgromadzeni w kościele ludzie, patrząc na ten krucyfiks, dostrzegli Chrystusa ożywającego na krzyżu. Poruszenia oczami, ruch ust i głowy, krew płynąca z ran i spod cierniowej korony, zmiana barwy ciała, unoszenie się klatki piersiowej, potworna agonia Zbawiciela, Jego spojrzenie, czasami pełne miłości, czasami karcące i groźne niczym zapowiedź kataklizmu…

Świadków i świadectw wciąż przybywało, wieść o Cudownym Krucyfiksie szerzyła się błyskawicznie, przyciągając do Limpias tysiące pielgrzymów, ciekawskich, wątpiących, dziennikarzy poszukujących sensacji, naukowców, sceptyków i ateistów chcących zdemaskować kolejne oszustwo… Cudów doświadczali mali i wielcy, dzieci, osoby dorosłe, duchowni, inżynierowie, lekarze, a nawet osoby niewierzące. Mnożyły się nawrócenia, a ci, na których zatrzymało się spojrzenie konającego Pana, zmieniali na zawsze swoje życie. Do Limpias przybywały dziesiątki tysięcy osób z całej Hiszpanii, a wkrótce również z zagranicy. Przed Cudownym Krucyfiksem w Limpias pochylali głowę nawet członkowie hiszpańskiej rodziny królewskiej. W zakrystii kościoła w Limpias złożono około 8000 świadectw niezwykłych doświadczeń, uzdrowień i nawróceń. Figura Santo Cristo była badana ze szczegółami przez przedstawicieli nauk ścisłych i teologów, a doświadczający wizji konania Chrystusa lekarze opisywali agonię Pana w najdrobniejszych szczegółach, odwołując się do medycyny, anatomii i fizjologii.

Ta książka to relacja niemalże naocznego świadka tych niezwykłych wydarzeń. Po raz pierwszy ukazała się w 1922 roku. Jej autor, niemiecki arystokrata, duchowny i teolog, z niezwykłą wnikliwością podszedł do nadprzyrodzonych wydarzeń w Limpias. Zebrał mnóstwo materiałów, z których sporą część zamieścił w tej książce, dzięki czemu możemy poznać relacje wielu osób doświadczających Cudu Żywego Krucyfiksu z Limpias. To niesamowita historia nadzwyczajnej Bożej interwencji, która przemieniła życie tysięcy osób i ich sposób patrzenia na świat.

Autor: Carl August Johannes Ewald von Kleist

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.