Byłem opętany – Michel Chiron

Byłem opętany - Michel Chiron

ISBN 978-83-7864-995-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 168
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 29,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Jak zostałem uwolniony z mocy diabła

Michel Chiron, pedagog z Instytutu Medyczno-Edukacyjnego w Cher, doświadczył demonicznego opętania. Jego świadectwo, zebrane i spisane przez dziennikarza Thomasa Oswalda, jest niezwykłe przynajmniej z kilku zasadniczych powodów. Michel opisuje swoje przeżycia niezwykle jasno, trzeźwo, z wyjątkową precyzją i przekonującą dokładnością, wykluczającą wszelkie podejrzenia o zburzenia psychiczne. Jego świadectwo zostało potwierdzone przez księdza egzorcystę, który przyczynił się do jego uwolnienia, oraz duchownych i świeckich, z którymi się kontaktował. To niezwykłe świadectwo także dlatego, że demaskuje uznawane za zwyczajne, powszechne i nieszkodliwe praktyki ezoteryczne i spirytystyczne, których niebezpieczeństwa zazwyczaj nie jesteśmy świadomi. Historia codziennych zmagań z diabolicznymi doświadczeniami, cierpieniami, walka o wyzwolenie i duchowa podróż Michela potwierdza, że uzdrowienie jest zawsze możliwe.

Ta historia budzi niepokój. Wszystkie nasze nawyki i racjonalność buntują się przeciwko historii takiej, jak historia Michela Chirona. Mamy do wyboru dwie postawy: albo wyrzucić wszystko do kosza, jako pospolite fake newsy, albo zagłębić się w temat dla uzyskania pewności, ryzykując, że nie ma tu kłamstwa…

Postanowiłem spotkać się z Michelem, żeby dojść do sedna sprawy. Był szczęśliwym człowiekiem. Zapytałem go o jego sekret. Okazało się, że dotknął palcem Łaski i nigdy już nie pozwolił jej umknąć. Pod koniec całodziennego wywiadu byłem chyba jeszcze bardziej zmartwiony niż na początku – byłem przekonany o szczerości bohatera tej książki… A takiego świadectwa nie powinno się ukrywać pod korcem.

Thomas Oswald

Diabeł woli pozostawać w ukryciu i książka ta go rozdrażni. Cieszy się, kiedy zapominamy o jego istnieniu, tak oczywistym z punktu widzenia Objawienia chrześcijańskiego. Świadectwo Michela Chirona poruszy współczesnego czytelnika. Powiedzmy też wprost, że będzie ono bulwersujące dla wielu nieuzasadnionych przekonań o nieszkodliwym charakterze modnych praktyk ezoterycznych. Udowodni również, jak bardzo demon jest uwodzicielem i bezlitosnym kłamcą. Michel mu uwierzył, został oszukany i pobity. Jego uwolnienie nie nastąpiło w jednej chwili – potrzeba było kilku sesji egzorcyzmów, kilku miesięcy modlitw, aby został całkowicie wyzwolony. Jednak jego radość świadczy o tym, że moc Chrystusa zawsze będzie większa niż przemoc diabła.

ojciec Jean-Baptiste Golfier

Autor: Michel Chiron

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.