Bóg wie lepiej. Życie Józefa, męża Maryi – ks. Manuel Fernando Sousa e Silva

Bóg wie lepiej. Życie Józefa, męża Maryi - ks. Manuel Fernando Sousa e Silva

ISBN 978-83-7864-182-7
Oprawa miękka
Liczba stron: 224
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 29,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: ks. Manuel Fernando Sousa e Silva


Niezwykła książka o niezwykłym Świętym
Pokochasz św. Józefa
Poznasz moc krótkiej modlitwy: „Bóg wie lepiej”

Bóg wie lepiej. Życie Józefa, męża Maryi to napisana z polotem i pasją książka o Świętym, który może pozostaje w cieniu, ale jednocześnie inspiruje życie wielu ludzi, widzących w nim zakochanego w Bogu, prawego człowieka. Do ich grona należy między innymi ks. M. Fernando Silva, znany już polskim czytelnikom jako autor bestsellerowej biograficznej książki Dzieci, które widziały Maryję.

Plastycznie przedstawione obrazy ułatwiają medytację Bożych tajemnic, a wiele anegdot i odniesień do życia Świętych, takich jak św. Teresa z Avila, św. Josemaria Escrivá, św. Matka Teresa z Kalkuty I innych, czyni tę książkę bardzo praktyczną i przydatną w naszych codziennych problemach. Czerpiąc wzór ze św. Józefa, możemy dowiedzieć się:

  • jak odkryć swoje osobiste powołanie,
  • jak odczytać Boże znaki w swoim życiu,
  • jakie są symptomy niebezpiecznej choroby duchowej i jak się przed nią bronić,
  • co zrobić, gdy nasze marzenia i plany legły w gruzach,
  • jak odzyskać pokój serca w zatrutym troskami życiu,
  • jak można uświęcić się przez codzienną pracę,
  • jak znaleźć odpoczynek w modlitwie,
  • jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci.

Poruszające są świadectwa cudów uczynionych za sprawą św. Józefa: tajemnica krętych schodów bez podpory, znajdujących się w kaplicy Loreto w Santa Fe; zagadka paczki z brakującymi naczyniami liturgicznymi, dostarczonej przez nieznajomego mężczyznę do oratorium; sekret znajdującej się w Domu św. Marty figury śpiącego św. Józefa, pod którą papież Franciszek pozostawia kartki z prośbą o wstawiennictwo Świętego Opiekuna Kościoła.

Gdy w roku 1898 podczas przebudowy Kaplicy Loretańskiej w Santa Fe (USA) dodano do niej antresolę, architekt w roztargnieniu nie zaplanował schodów łączących ją z parterem. Lokalni stolarze zdecydowanie odmawiali pracy, stwierdzając, że bardzo trudno byłoby dobudować schody, nie naruszając konstrukcji i nie pomniejszając niewielkiego wnętrza kaplicy. Siostry jednak nie dawały za wygraną i rozpoczęty nowennę ku czci św. Józefa, patrona stolarzy i cieśli, prosząc o pomoc w rozwiązaniu problemu. W ostatnim dniu nowenny do drzwi zapukał nieznajomy mężczyzna poszukujący pracy. Usłyszawszy o potrzebie sióstr, chętnie zaoferował im swoją pomoc. Wkrótce oba piętra zostały połączone schodami, zgodnie z życzeniem sióstr. Jednak w dniu zapłaty mężczyzna zniknął bez śladu. Siostry zamieściły ogłoszenie w lokalnej prasie, ale poszukiwania okazały się bezskuteczne. Nieznany stolarz bez użycia gwoździ ani kleju zbudował schody będące prawdziwym fenomenem: utrzymują się w pionie bez centralnego wspornika i składają się z 33 stopni, czyli liczby wskazującej na wiek Jezusa w chwili Ukrzyżowania. W dodatku stwierdzono, że pochodzenie drewna użytego do budowy wskazuje na Judeę. „Dokonano licznych analiz, ale nikomu nie udało się znaleźć podobnego drewna w tym regionie” – wyjaśnia rzecznik Kościoła. W Sante Fe zaczęto wierzyć, że tajemniczym cieślą byt w rzeczywistości św. Józef, który zstąpił na ziemię w odpowiedzi na prośby zakonnic, a „cudowne” schody zaczęty z czasem przyciągać coraz liczniejsze pielgrzymki.

fragment książki

Bookmark the permalink.

Comments are closed.