Bitwa o Gietrzwałd. Tryumf Królowej

Bitwa o Gietrzwałd. Tryumf Królowej

ISBN 978-83-7864-290-9
Oprawa miękka
Liczba stron: 128
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2018
Cena: 19,90 zł

Zobacz książkę w księgarni Religijna.pl ››

Autor: Ewa Polak-Pałkiewicz

Był czerwiec 1877 r., kiedy w niewielkiej miejscowości na Warmii rozpoczęły się objawienia Pięknej Pani, która zapytana kim jest, odpowiedziała: Jam jest Maryja Niepokalanie Poczęta. Dlaczego Maryja wybrała akurat to miejsce, zapomnianą zdawałoby się część zaboru pruskiego, którym — jak całym terytorium jednoczących się Niemiec — rządził kanclerz Otto von Bismarck, zwany Żelaznym Kanclerzem? Prowadzona przez niego polityka (niem. Kulturkampf) oznaczała dla Polaków przede wszystkim germanizację i walkę z katolicyzmem. Stąd też zdumiewającym jest fakt, że ukazująca się warmijskim dziewczynkom Maryja mówiła po polsku, prosząc o pobożne życie i odmawianie Różańca. Obiecywała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne.

Trudno się więc dziwić, że przesłanie szybko rozeszło się po całej okolicy i do Gietrzwałdu coraz liczniej zaczęli przybywać ludzie, którzy tak bardzo potrzebowali przywrócenia nadziei. Prośba Królowej sprawiła, że wierny lud z prostotą powierzał i nadal powierza Jej w modlitwie wszystkie swe potrzeby. By przekonać się, jak wielki to oręż, trzeba z szerszej perspektywy spojrzeć choćby na naszą historię…

Duchowa wojna, wojna o człowieka nadal trwa, jednak przywiązanie i wierność wobec Królowej pozwala mieć nadzieję, że ostatecznie Ona zatryumfuje.


Ewa Polak-Pałkiewicz — autorka książek: Prosto w oczy. Wywiad rzeka z premierem Janem Olszewskim (1997), Kobieta z twarzą (2007), Patrząc na kobiety (2012), Rycerze wielkiej sprawy (2014), Powrót pańskiej Polski (2016), Czego chcą od nas biedni Niemcy (2018); publicystka prasy katolickiej, redaktor miesięcznika „Powściągliwość i Praca”, felietonistka tygodnika „Niedziela” (1995-2015).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.