Benedykt XVI. Strażnik wśród nocy – Aldo Maria Valli

Benedykt XVI. Strażnik wśród nocy - Aldo Maria Valli

ISBN 978-83-7864-590-0
ISBN 978-83-65758-16-3
Oprawa miękka
Liczba stron: 208
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2019
Cena: 29,90 zł

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

W strategii użytej do niszczenia Benedykta XVI najważniejszą rolę odegrał tak zwany skandal pedofilski, w którym wielu widziało idealne narzędzie do uderzenia w Papieża prawdy. Między innymi o tej właśnie historii opowiada ta książka, starając się wytłumaczyć przyczyny wojny wznieconej przeciwko Benedyktowi XVI, odsłaniając metody napaści i pokazując spokojną siłę Papieża prawdy, nieugiętego bojownika na froncie dobrego boju, o którym pisze apostoł Paweł.

Kiedyś poproszono mnie o opisanie każdego z ostatnich pontyfikatów, począwszy od Jana XXIII – każdego tylko jednym słowem. Co za absurdalne żądanie – powiecie. Zgadzam się. Ale przyjąłem wyzwanie. I nie namyślając się długo, odpowiedziałem: Jan XXIII – nadzieja, Paweł VI – cierpienie, Jan Paweł I – pokora, Jan Paweł II – odwaga, Benedykt XVI – prawda. (…)

Książka ta wzięła się nie tylko z chęci złożenia hołdu Papieżowi prawdy, ale też z potrzeby, o której jestem więcej niż przekonany – potrzeby podkreślenia, jak właściwa była wielka propozycja złożona przez Benedykta XVI ludzkości naszej epoki. Lecz silne – muszę to przyznać – jest też inne pragnienie. Pragnę pobyć trochę w jego towarzystwie. Bo brakuje mi Benedykta XVI.

Aldo Maria Valli

Bardzo mnie wciągnęła lektura książki Aldo Marii Vallego o pontyfikacie Benedykta XVI. Pontyfikat ten, jak mało który, był naznaczony bezpośrednią wrogością. Stając w obronie prawdy Benedykt XVI musiał zapłacić bardzo wysoką cenę. Po lekturze tej książki rodzi się wrażenie, że wiele wściekłych sił, powstrzymywanych przed śmiercią Jana Pawła II, spuszczono z łańcucha przeciwko jego następcy. Przyczyny tego wszystkiego teraz możemy zobaczyć i zrozumieć. Benedykt nie głaskał świata, a przede wszystkim ani sobie, ani Kościołowi nie pozwalał na dwuznaczności, w których Kościół grzęźnie za naszych dni. Niniejsza książka jest w swej zwięzłości drogocennym dokumentem… Minęło kilka lat zaledwie, a wydaje się, że to już cała epoka…

Marco Tosatti

Książka została wydana w koedycji z wydawnictwem Aromat Słowa.

Autor: Aldo Maria Valli


Aldo Maria Valli (ur. 1958), dziennikarz i pisarz zajmujący się tematyką religijną, watykanista. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Najświętszego Serca w Mediolanie. W latach osiemdziesiątych XX wieku pracował w redakcji „Awenire”, następnie w telewizji RAI jako szef działu religijnego. Od 1995 r. mieszka w Rzymie i zajmuje się problematyką watykańską, jako dziennikarz telewizyjny relacjonował 40 międzynarodowych podróży Jana Pawła II i jego odchodzenie z tego świata w 2005 r. Szef redakcji zagranicznej wiadomości telewizyjnych, a następnie specjalista od spraw watykańskich. Autor wielu reportaży i filmów dokumentalnych. Prowadzi blog Duc in altum. Autor wielu książek poświęconych zagadnieniom współczesnego Kościoła. W Polsce ukazały się jego książki Ratzinger na celowniku (2011) oraz Sprawa Viganó (2019).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.