Benedykt XVI. Obrońca wiary – Joseph Pearce

Benedykt XVI. Obrońca wiary - Joseph Pearce

ISBN 978-83-7864-803-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 200
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Benedykt XVI to jeden z największych papieży w historii Kościoła. Biografia pióra Josepha Pearce’a to niezapomniane spotkanie z tą wielką postacią. To szczera obrona słów i dzieł papieża Benedykta, będąca hołdem dla jego życia, spuścizny, hołdem dla jego przenikliwego intelektu i świętości. Jako obrońca wiary, papież Benedykt XVI walczył niestrudzenie i z powodzeniem przeciwko siłom sekularyzmu, najpierw jako niezłomny kardynał Ratzinger, a następnie najwyższy pasterz Kościoła. Jako bezkompromisowy obrońca godności osoby ludzkiej, zmagał się z niegodziwością świata w nieustającej walce z dyktaturą relatywizmu i jego kulturą śmierci. W Kościele mocował się z duchem świata w swoim starciu z modernizmem i jego kultem ducha epoki, przywracając blask prawdy w obronie ortodoksji i blask liturgii w obronie tradycji. Po wielu latach katolicy nadal będą spoglądać wstecz na trwałe dziedzictwo papieża Benedykta z ogromną wdzięcznością, ponieważ z powodzeniem kierował łodzią Piotra w miłości i prawdzie przeciwko falom zła, które chciały pochłonąć Kościół.

Biografia autorstwa Josepha Pearce’a pokazuje ogromne oddanie i entuzjazm, jakie papież Benedykt wywołał wśród młodych uczniów Jezusa na całym świecie. Papież Benedykt jest prawdopodobnie najlepszym teologiem wśród wszystkich papieży i powinien zostać doktorem Kościoła. Praca Josepha Pearce’a pomoże w promocji tej sprawy.

Kardynał George Pell

Książka ta jest zaskakująca. Książka ta jest wyjątkowa. […] Książki o tym człowieku stanowią osobny gatunek – i uwielbiam je, ponieważ uwielbiam tego człowieka. […] Widzę tu – być może po raz pierwszy na papierze – wizerunek najbardziej niezwykłego człowieka, jakiego spotkałem – człowieka, którego książki doprowadziły mnie łagodnie, acz niepowstrzymanie, do Kościoła katolickiego. Joseph Pearce przedstawił tu portret pięknego człowieka. Bóg dał go całemu światu jako kardynała, a następnie jako papieża, ale Pearce przedstawia nam go teraz jako dżentelmena, który wzbudza naszą miłość, prawdziwego Obrońcę Wiary. Po skończeniu tej książki reakcją mego serca były słowa: Deo gratias! Bogu niech będą dzięki!

Scott Hahn

Joseph Pearce ma niezwykły dar pisania o historii, literaturze i kulturze w ogóle. (…) Chciałbym wyrazić największą wdzięczność Josephowi Pearce’owi za jego niestrudzone dążenie do prawdy objawionej sercu człowieka przez rozum i wiarę. Mam nadzieję, że jego dążenie stanie się inspiracją dla takiego samego dążenia u czytelnika, który pociągany pięknem prawdy, jeszcze bardziej będzie skłonny iść za nią poprzez – co jest najpiękniejsze ze wszystkiego – dobre i święte życie.

Kardynał Raymond Leo Burke

Autor: Joseph Pearce

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.