Anty-Maryja – Carrie Gress

Anty-Maryja - Carrie Gress

ISBN 978-83-7864-623-5
Oprawa miękka
Liczba stron: 240
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2023
Cena: 39,90 zł

Kup w księgarni
Religijna.pl ››

Projekt Anty-Maryja, czyli jak zniszczyć kobiecość

Abp Fulton Sheen pisał: „Kiedy mężczyzna kocha kobietę, dzieje się tak, że im szlachetniejsza jest to kobieta, tym bardziej szlachetna jest jego miłość; im większe wymagania stawia mu kobieta, tym bardziej mężczyzna musi być jej godny. To dlatego kobieta jest miarą poziomu naszej cywilizacji”. Poziom, do którego aspirują kobiety, jest poziomem, ku któremu mężczyźni będą sięgać, ale jeśli kobiety nie aspirują do niczego, do niczego nie będą też aspirować mężczyźni. Zawsze kiedy kobiety pobłądzą, mężczyźni zaraz idą za nimi…

Ruch feministyczny odpalił antymaryjną bombę. Świetnie to uchwyciła Carrie Gress, autorka książki poświęconej projektowi „anty-Maryja”. Genialnie kojarzy ona feministyczną rebelię z resentymentem odczuwanym wobec postaci Najświętszej Maryi Panny i Jej oddziaływania przez pokolenia na miliony spełnionych i świętych kobiet. Wychodząc od biblijnej figury Antychrysta, Autorka rekonstruuje w swej książce teoretyczny i praktyczny projekt anty-Maryja jako niszczący zachodni świat styl życia, rodzaj mentalności doprowadzającej do toksycznej kobiecości, która zdołała już zrujnować życie wielu kobietom, mężczyznom i dzieciom… Cieszę się, że Wydawnictwo AA zdecydowało się zaproponować polskiemu czytelnikowi tak odważną i mądrą książkę. Nadeszły czasy, które nie pozwalają na bezrefleksyjną drzemkę, zwłaszcza wyznawcom i wyznawczyniom Ukrzyżowanego i Jego Matki, wiernie stojącej pod Krzyżem. Po taką książkę jak ta, należy sięgać choćby jej lektura zabolała albo zaniepokoiła. Miał rację Francis Bacon, który powtarzał: kto nie chce myśleć jest fanatykiem; kto nie potrafi – ten idiota; a komu brakuje na to odwagi, ten tchórz.

ks. Robert Skrzypczak, fragment Wstępu

Autorka ukazuje między innymi jak radykalny feminizm łączy się z błędami Rosji, o których mówi Matka Boża Fatimska. Ujawnia wpływ kultu bogini i okultyzmu na współczesny feminizm, a także „żeńskich” demonów, takich jak Lilith i Jezebel, stanowiących inspirację dla twórczyń tego ruchu. Odsłania porażającą prawdę o życiu i problemach głównych architektek radykalnego feminizmu. Proponuje otwarte spojrzenie na matriarchat, klikę kobiecych elit zaangażowanych w promocję aborcji, kontrolujących myślenie większości kobiet poprzez media, politykę, Hollywood, modę i uniwersytety.

Ta książka to wezwanie, aby wziąć sobie do serca słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Jeżeli chcecie zmienić świat, idźcie do swoich domów i kochajcie swoje rodziny”.

Autor: Carrie Gress

Zajrzyj do książki:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.