Akita. Objawienia i orędzia Matki Bożej – Irene Corona

Akita. Objawienia i orędzia Matki Bożej - Irene Corona

ISBN 978-83-7864-506-1
Oprawa miękka
Liczba stron: 64
Wymiary: 120 x 160 mm
Rok wydania: 2018
Cena:

Zobacz książkę w księgarni
Religijna.pl ››

Objawienia i orędzia Matki Bożej przekazane japońskiej zakonnicy Agnieszce Sagawa

Siostra Agnieszko Sasagawa, widząca z miejscowości Akita w Japonii, oprócz mistycznego poznania tajemnic aniołów, co zostało uznane przez Kościół, otrzymało również objawienia i orędzia od Matki Bożej, zawierające proroctwo niezwykle zgodne z apelami Maryi przekazanymi w Fatimie i podczas innych uznanych przez Kościół objawień maryjnych. Nawet człowiek tok rozważny i ostrożny jak kardynał Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, nie wahał się aprobować tych objawień, potwierdzonych dodatkowo przez płacz i krwawienie drewnianej figury Matki Bożej, znajdującej się w kaplicy klasztoru Służebnic Eucharystii w Akita.

Książka przedstawia objawienia i orędzia Matki Bożej, towarzyszące im niezwykłe zjawiska oraz postać siostry Agnieszki. Maryja, objawiając się w Akita, nawiązuje do swych wcześniejszych spotkań z ludźmi i przekazanych im orędzi, wskazując w szczególności modlitwę różańcową jako niezawodną broń do walki z panoszącym się wśród ludzi i zagrażającym światu złem.

Ziemską bohaterką tej historii jest siostra Agnieszka Katsuko Sasagawa, urodzona w roku 1931 Japonka, która w 42 roku życia postanawia wstąpić do klasztoru Sióstr Służebnic Najświętszej Eucharystii. Jak poświadczają dokumenty z 12 maja 1973 roku, siostra Agnieszka była całkowicie głucha, bez możliwości wyleczenia. Aż do czasu, kiedy wydarzył się cud… Siostra Agnieszka została powierniczką trzech objawień i orędzi Najświętszej Maryi Ranny, które w 1988 roku zyskały uznanie ówczesnego prefekta Kongregacji Doktryny Wiary, kardynała Josepha Ratzingera.

Wszystko zaczęło się dnia 12 czerwca 1973 roku, kiedy siostrze Agnieszce, przygotowującej się do eucharystycznej adoracji, nagle ukazało się wychodzące z Tabernakulum wielkie światło, które sprawiło, że padła na kolana. W następnych dniach, 13 i 14 czerwca, zjawisko powtarzało się, napełniając wybraną duszę zdumieniem, a także poczuciem pogody i pokoju.

28 czerwca, w wigilię uroczystości Najświętszego Serca Jezusa, na dłoniach siostry Agnieszki pojawiły się głębokie krwawiące rany, najpierw na lewej, potem na prawej ręce: rany miały kształt krzyża i powodowały bardzo silne bóle. Następnie otrzymała widzenie swojego anioła stróża, który wzywał ją do modlitwy wynagradzającej Sercu Pana Jezusa oraz Sercu Matki Bożej. Dnia 29 czerwca, podczas uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, wokół ołtarza zjawili się aniołowie, intonując Sanctus. A potem zaczęły krwawić dłonie znajdującej się w klasztornej kaplicy figury Matki Bożej…

(skrzydełko)

Autor: Irene Corona

Bookmark the permalink.

Comments are closed.